תפריט ראשי >> מאמרים >> 

מסנן אוויר

אנחנו יכולים למצוא מסנני אוויר תעשייתיים במפעלים ובבתי ייצור רבים ברחבי הארץ.  בדיוק כמו שבבתים רבים אנחנו נמצא מסנן אוויר במטבח ובשירותים, כך במפעלים, בתי חולים, חדרים נקיים, ובתי ייצור שונים. נמצא מסננים אשר מטרתם לשמור על אוויר נקי באותם חדרים שם הם מותקנים. 

לפני שנסביר אילו מסנני אוויר תעשייתיים אנחנו יכולים למצוא בשוק ואיזה שימוש נעשה בהם, אנחנו נסביר מדוע צריך מסנני אוויר. מה התפקיד שלהם. כידוע במפעלים, בתי ייצור או במקומות אחרים, נעשים מצד אחד פעולות שונות עם חומרים רגישים ומצד שני יש צורך לשמור על אוויר נקי, סטרילי, הן בשביל שיהיה ניתן לעבוד עם אותם חומרים והן בשביל לשמור על בריאותם של העובדים במקום. 

לכן יש צורך שיהיה במקום מסנן אוויר שישמור על אוויר נקי בחדר וימנע כניסה של רעלים או חומרים אחרים פנימה ומצד שני יאפשר זרימה החוצה של חומרים בעייתיים. חשוב לציין,  מסנני אוויר בדרך כלל מיועדים למנוע כניסה של אבק, גזים רעילים, אדי שמן, עשן, וריחות לא נעימים. מסנן אוויר תקן משפר את איכות האוויר. ומאפשר חסכון בעלויות חשמל הן מבחינת חימום וקירור החדר, ויגדיל את תפוקת העבודה לאורך זמן.

מסנני אוויר תעשייתיים

אנחנו יכולים למצוא מגוון מסנני אוויר תעשייתיים בשוק הישראלי, ביניהם מסנני אוויר עם מערכות יניקה וסינון אבק אוטומטי, מסננים לאדי שמן ועשן, מסנני פחם, ולצידם של המסננים אפשר למצוא מפוחי אוורור ועוד. 

דוגמאות למסנני אוויר:

מסננים מסיבי זכוכית – מסננים שמיועדים לסינון ביחידות מיזוג אוויר, הם מאפשרים קליטה נרחבת של אבק על פי מידות שונות. 

מסנני Mini-pleated – מסננים שמיועדים לרמות שונות של יעילות, מותאמות למבנים כגון בתי חולים, בתי מלון, מפעלים ועוד. מאפשרי סינון בפעילויות לחץ שונות. המסננים עובדים על סיבי זכוכית ונייר סיבי. 

מסנני כיסים – מסננים עשויים סיבי זכוכית ומיועדים לעבודה בצפיפות גבוהה. 

מסנני גליל – עובדים כמנגנון סינון ראשוני ביחידות מזוג אוויר, קולטים אבק בצורה יעילה, ניתן להרכיב אותם כגלילים. 

מסנני פחם – מסננים בעלי התנגדות נמוכה ויכולת גבוהה של סינון. ניתן להתקין אותם על מערכות מיזוג ומערכות מפוחים. 

מסנני מיקרוהוד – מיועדים לחדרים נקיים, הם נאטמים באופן מוחלט ואין בהם סכנה לדליפה. 

מסנני נירוסטה – מסנן שמיועד למנדפים שונים, משמש כחומר סינון ראשוני ומטרתו לאסוף אדי שמן. מיועד בעיקר למטבחים תעשייתיים במסעדות, בתי חולים, בתי מלון ועוד. 

לסיכום, אנחנו יכולים למצוא מגוון מסנני אוויר תעשייתיים שמתאימים לצרכים שונים. בחירת המסנן צריכה להיעשות על פי אפיון המקום וצרכיו, גודלו, היכולות התפעוליות שלו וכמות העובדים בו. לשם התקנת מסנן אוויר איכותי ויעיל, מומלץ להתייעץ קודם לכן עם יועץ מוסמך בתחום שידע לאבחן את המקום בצורה נכונה ולקבוע איזה מסנן מומלץ להתקין במקום.