תפריט ראשי >> מאמרים >> 

שואב אבק תעשייתי

מהי מערכת שאיבת אבק מרכזית תעשייתית לניקיון ?

המערכת של שואב אבק תעשייתי מתוכננת לפי דרישות התהליך של הלקוח אשר מגדיר את מספר נקודות הקצה אשר עובדות במקביל ואת מיקומם במפעל, כמות נקודות הקצה אשר עובדות במקביל ומיקומם במרחב מגדיר את ספיקת המערכת ומפל הלחץ הנדרש. מערכות שאיבה יכולות לנוע מנקודת קצה אחת למערכות עם 500 נקודות קצה כאשר 10 נקודות עובדות במקביל. 

היכן משתמשים במערכת שאיבת אבק מרכזית לניקיון ? 

מהם מרכיבי המערכת של שואבי אבק תעשייתיים?

שואבי אבק תעשייתיים לניקיון בואקום גבוה בנויים ממשאבת ואקום מסוג SIDE CHANEL BLOWER כאשר מדובר במערכת לספיקה נמוכות ומשאבות ואקום מסוג אונות כאשר מדובר במערכות לספיקות גבוהות, המשאבות מותקנות בתאים אקוסטיים עם משתיקי קול ראקטיביים לתדרים הנמוכים. המשאבות מחוברות למסנן שרוולים או קטריד'ג תלוי בסוג החומר שנשאב ונדרש לסנן, במערכות רבות מומלץ מאד להתקין גם מסנן בטחון מסוג HEPA על מנת למנוע אפשרות של מעבר חלקיקים למשאבה זאת כיוון שמאיצי המשאבות הינם רגישים למזהמים חלקיקיים אשר יכולים לגרום ליציאה מאיזון ורעידות אשר הורסים את המשאבה. באפליקציות עתירות אבק מומלץ גם להתקין מסנן ראשוני מסוג צקלון זאת על מנת למנוע סתימה מהירה או שחיקה של הפילטר הראשי אשר יגרמו לעלויות אחזקה גבוהות. 

יתרונות מערכות השאיבה של חברת איוורור והנדסה 

  • המערכות בנויות מחומרי מבנה איכותיים ביותר ובמבנה תעשייתי כבד ביותר. 
  • ניסיון תכנוני של למעלה מ-30 שנה עם מאות התקנות מוצלחות בארץ ובעולם. 
  • שימוש בטכנולוגיות הסינון המתקדמות בעולם לעמידה בתקני הפליטה המחמירים ביותר.
  • חסכון חשמלי עקב תכנון צנרת ומפלי לחץ בעזרת תוכנות מחשב יעודיות. 

טעויות נפוצות 

  • הטעות הנפוצה והחמורה ביותר היינה שימוש במפוחים צנטריפוגליים לשאיבת האבק, מפוחים צנטריפוגלים אינם יכולים לבנות את הואקום הנדרש ולכן לא יהיה ניתן להשתמש באביזרי קצה יעודיית כיוון שמפלי הלחץ עליהם גבוהים דבר שגורם לסירבול ואי נוחות קשה בשימוש המערכת ע"י המפעילים. 
  • שימוש בצנרת שאיבה גמישה בקוטר גדול, כאשר משתמשים בצנרת בקוטר העולה על 2-3 אינצ, השימוש הופך לא נוח למפעיל והוא יעדיף לא להשתמש במערכת. 
  • טעויות בחישוב מפלי לחץ, גורם לרמת שאיבה נמוכה וסתימת צנרת, מרבית מערכות השאיבה שנכשלות בתעשייה היינן עקב טעויות מסוג זה.
 
שואב אבק תעשייתי
שואבי אבק תעשייתיים
 מערכת שאיבה לניקוי קרונות מסע במפעל מינרלי         מבט פנימי לתוך תא אקוסטי איכותי של משאבת ואקום מסוג אונות 


 
 
                              אביזרי קצה לשאיבה                      מערכת שאיבה הכוללת ציקלון, מסנן ראשי, מסנן בטחון HEPA ומשאבת ואקום בורגית