תפריט ראשי >> מאמרים >> 

פתרונות אוורור

כשמפעלים, מרכזי קניות, בתי חולים או בתי עסק אחרים נבנים, אחד השלבים החשובים ביותר בתכנון שלהם הוא השלב בו מבצעים תכנון של הקמת מערכת מיזוג אוויר במקום על מנת להתאים אותה למבנה ולמצוא את פתרונות המיזוג הטובים ביותר שיכולים לשרת את המקום. 

לשם תכנון הקמת מערכת מיזוג אוויר, יש להזמין מהנדסים ויועצי מיזוג אוויר. אלה יבחנו את המבנה, גודל השטח שלו, הבידוד שיש בו, כמות העובדים שהוא אמור לאכלס, סוג העבודה שמתבצעת שם, ותנאים נוספים, על מנת שיהיה ניתן להתאים מערכות מיזוג אוויר תעשייתיים למקום.  חשוב לציין שבהרבה מקרים, לצד התקנת מערכות מיזוג אוויר תעשייתיות, מותקנות גם מערכות מיזוג רגילות וכן מערכות אוורור, כגון סינון אוויר, פינוי עשן ועוד. 

לפני שניכנס לעובי הקורה ונבחין בין פתרונות אוויר תעשייתיים אשר קיימים בשוק, חשוב להבהיר נקודה משמעותית. כאשר אתם בוחרים מערכות אוויר תעשייתיות או רגילות, עליכם לקחת בחשבון, שלא מדובר במערכות שניתן להחליף אותן בקלות, מכאן החשיבות שבעת תכנון ההקמה יהיו מעורבים יועצים מנוסים, אנשים שתוכלו לסמוך על דעתם. מערכות אלו אמורות לשרת אתכם שנים רבות, ובמקרה הקיצוני אתם רק תוסיפו בעתיד על המערכות הקיימות עוד מערכות אך לא תחליפו אותן, כי זה ידרוש מכם שיפוץ עמוק. לכו חשוב לבצע בחירה מושכלת מגובה בדעת מומחים.

פתרונות אוויר תעשייתיים לרשותכם

מזגנים ניידים – בדומה למזגנים ניידים ביתיים, גם במגזר התעשייתי אפשר למצוא חברות רבות שבוחרות ללכת על מזגנים ניידים. יתרונם הוא בכך שניתן להעביר אותם מחדר לחדר בלי בעיה, הם עושים עבודה נקייה, שקטה, ניתן להפעיל אותם גם בשטחים חיצוניים במידת הצורך, יש להם מערכת ניקוז ידנית וקל מאוד לתפעל אותם. 

מצננים – בדומה למזגנים ניידים, גם מצנני מים ניתן להעביר ממקום למקום, יתרונם הוא בכך הם לא דורשים צינור פליטה לאוויר חם, הם חסכוניים מבחינת הוצאות חשמל ומתאימים למזג אוויר יבש. ניתן למצוא מצננים חדישים שעובדים גם עם מיכלי קרח. ניתן להשתמש בהם במקומות פתוחים וסגורים, מתאימים בעיקר למחסנים ומפעלים. 

מאווררים תעשייתיים – מדובר על מאווררים שנהוג לתלות במפעלים וסדנאות יצירה בסדרי גודל שונים. היתרונות שלהם הם, ראשית, אפשר להעביר אותם בקלות (יחסית) ממבנה למבנה, כלומר ניתן לפרק אותם ולהרכיב אותם במקום חדש, שנית, הם לא דורשים תכנון מיוחד להתקנה, שלוש, הם לא יוצרים אוויר סינתטי כמו מזגנים אלא משב רוח טבעי.  ניתן למצוא מאווררים כאלה גם בחנויות, בתי קפה ומסעדות, וכן אולמות אירועים. 

צ'ילרים – מצנן מים שמגיע בגדלים שונים, כאשר מבחינה תעשייתית, אפשר למצוא מערכות צ'ילרים שעובדות בין היתר בחדרי מחשבים וחדרי מעבדות שיש צורך לשמור על טמפרטורה נמוכה. המערכת עובדת על קירור מים באמצעות גז או אוויר וכך נוצרת זרימה של מים קרים וטמפרטורה נמוכה. המערכת יעילה מאוד, פשוטה להתקנה וכן ניתנת לניוד.